Корисні продукти для дитини

Організм дитини, який росте та розвивається, потребує сил для великих відкриттів, які відбуваються з ним кожного дня. Щоб дитина росла здоровою та активною, її раціон харчування повинен бути різноманітним та збалансованим.

Нове меню, запроваджене з 01.01.2022 р. надає можливість перевести дитину на більш корисне та правильне харчування.

Розглянемо корисні продукти та порівняємо їх із новим меню для дитячих садочків!

В основі раціону харчування дитини повинні бути молочні продукти, злаки, овочі, фрукти, ягоди, зелень, м’ясо та риба, яйця, горіхи. Важливо, щоб кожного дня дитина харчувалася різноманітною їжею з високим вмістом білківжирів, вітамінів та мінералів.

Почнемо зі сніданку. Кращої страви, ніж каша, для першого прийому їжі важко знайти. Каші зі злакових культур заряджають організм енергією і дають відчуття ситості. Найбільш корисними є каші з низьким глікемічним індексом – рисова, гречана, пшенична. Ці злаки багаті на вітаміни ABCDEжирні кислоти. Складні вуглеводи рису допомагають виробити енергію, необхідну школярам у навчальному процесі. Гречана каша багата на рослинні білки. Найменш корисною кашею вважається манна.

Ще один незамінний продукт для повноцінного розвитку дитини – куряче яйце. У яйцях міститься багато тваринних білківамінокислот, вітамінів ADB2. У випадку відсутності індивідуальної непереносимості дитина може їсти яйця хоч щодня. Тим паче, що існує багато рецептів приготування страв з яєць, які не набриднуть. Омлет, яйця пашот, Бенедикт, яйце у грінці, яєшня, варені яйця – такий сніданок є простим, смачним і корисним.

Невідємною частиною їжі для дітей є  фрукти. Уу нас найкориснішими фруктами є яблука, сливи, груші, абрикоси, персики, багаті на вітамін A. Цей вітамін є важливим для утворення гормонів у молодому організмі, покращує гостроту зору, сприяє гарному стану шкіри та волосся, зміцнює кісткову тканину і зуби.

У цитрусових фруктах міститься багато вітаміну B1, який відповідає за обмінні процеси організму. Для правильного розвитку нервової, серцево-судинної та м’язової систем і профілактики авітамінозу бажано їсти у день мінімум по 100 г грейпфруту, ківі та ананасу. Діти повинні їсти фрукти у свіжому або замороженому вигляді. Консервовані фрукти містять цукор, який підвищує калорійність страви, а всі корисні компоненти у результаті тривалого зберігання організм отримує у менш високій концентрації Кожного дня бажано їсти фрукти.

Обід дитини повинен бути ситним, але помірним, і повинен містити білкову їжу. Якщо дитина виховується не у вегетаріанській родині, то на обід можна рибу або страву з нежирного м’яса. Дієтичним вважається м’ясо курки, індичка та телятина. Страви, приготовані з цих сортів м’яса і птиці, багаті на білокзалізоцинк, вітаміни B2 і B6. М’ясо, приготоване на парі, варене або тушковане, краще та швидше засвоюється організмом.

Шведські вчені на прикладі дітей своєї країни показали всьому світу, у чому користь риби для організму, що росте та розвивається. Згідно з їх дослідженнями, наявність риби у раціоні дитини сприяє покращенню розумових здібностей дитини у 2 рази порівняно з тими, хто не споживає дари моря.

Риба багата на білкизалізополіненасичені жирні кислотивітамін B12. Хоча б раз на тиждень страви з риби повинні бути у раціоні дитини.

М’ясні та рибні страви в обід краще подавати з вареними гарнірами – картопля, гречка, рис.

У якості підвечірку дитині пропонують  м’ясну або рибну страву та овочевий салат. Овочі містять клітковину, без якої повноцінне травлення їжі неможливе. Найбільш корисними для дитини є овочі у свіжому вигляді або приготовані на парію У такому вигляді вони зберігають якомога більше вітамінів.

Якщо зараз ми переглянемо харчування дітей та видалимо з раціону дітей ковбасу, консерви, надлишку цукру та солі, то через 2- 3 роки діти будуть набагато здоровіші.