Криза трьох років
Пам’ятка для батьків, діти яких переживають кризу трьох років
- Проявіть максимум терпіння і змініть тактику спілкування з дитиною; постарайтесь знайти золоту середину у вихованні та будьте гнучкими; тримайте себе в руках і пам’ятайте, все це тимчасово.
- Не втручайтеся в те, чим займається карапуз, якщо він сам не попросить вас про допомогу (зрозуміло, якщо це не загрожує здоров’ю); трирічні діти очікують від близьких людей визнання своєї незалежності і самостійності, тому розширюйте права та обов’язки малюка.
- Намагайтеся уникати ситуацій, коли дитина може відповісти «ні». Якщо дитина занадто упирається, постарайтеся переключити її увагу на більш нейтральні теми. Не давайте дитині прямих вказівок.
- Бажання дитини стати дорослою можна використовувати в своїх цілях; не змушуйте її насильно щось робити, а попросіть допомогти. Будьте на рівних, щоб дитина розуміла, що ви зважаєте на її думку.
- Хорошим способом зацікавити дитину у виконанні будь-якої справи є гра. Намагайтеся гасити кризові спалахи в ігровій формі.
- Враховуючи прагнення дитини робити все наперекір, просіть її зробити дію протилежну той, що вам потрібна.
- Частота дитячих істерик залежить від ваших реакцій на них. Тому зберігайте спокій, виражайте своє невдоволення лише щодо вчинків дитини, а не на неї самої.
- Необхідно виробити чіткі вимоги до дитини спільно з усіма членами сім’ї, встановлювати розумні межі поведінки і стежити зі їх виконанням.
- Не нервуйте малюка зайвий раз, давайте прості та чіткі інструкції, що ними дитина може керуватись. Намагайтесь згладжувати кути.
- Заохочуйте ініціативу і самостійність дитини. Підтримуйте і хваліть за досягнення. Дякуйте за допомогу.
- Ставтеся до дитини, як до особистості, а не як до своєї власності ! Ні в якому разі не карайте її при сторонніх, і вже тим більше не принижуйте.
- Підтримуйте атмосферу любові, ласки, безпеки й забезпечте захист. Ставтеся до дитини, як до «чудової, надзвичайної трирічки».
- ПІДГОТУВАЛА ПСИХОЛОГ ДОБРОДУМОВА І.В.