Енергозбереження

«Корисні поради для батьків щодо раціонального використання енергії в побуті»

Шановні батьки! Дотримуючись простих порад з енергозбереження ви зможете заощадити кошти та врятувати планету від глобального потепління.

1.Замініть лампочки у вашій оселі.

Використовуйте енергоефективні лампочки. Варто встановити світлодіодні та енергозберігаючі лампочки, які не містять шкідливих речовин. Або, просто, вимикайте світло там, де воно не потрібне.

2. Пристрої в режимі “Очікування”.

Ноутбуки, комп’ютери, смартфони та планшети. Всі вони вимагають  енергоживлення, але не всім воно потрібне цілодобово. Тому, якщо ви не користуєтесь комп’ютером – вимкніть його з розетки. Стосовно ноутбука – не забувайте про його мобільність, а отже – відсутність залежності від мережі. Смартфони та планшети не заряджайте довше, ніж вони цього потребують.

3. Профілактика кухонних пристроїв

Не лінуйтеся очищати від накипу  чайник, пральну машину та іншу техніку, яка цього потребує. Відсутність накипу продовжить життя вашим пристроям, а також зекономить електроенергію та ваші кошти.

4. Холодильник.

Цей пристрій є незамінним у вашому домі, тому про нього теж треба піклуватися. Рекомендуємо регулярно розморожувати пристрій, якщо він цього потребує. Також не забувайте, що він повинен стояти  не біля батареї, яка буде його гріти та “змушувати” працювати на повну.

5. Двозонний лічильник

Такий пристрій дозволить вам економити вдвічі.

Як він працює: з 23:00 по 7:00 буде вмикатися друга (нічна) зона, яка буде працювати на ваш гаманець. Тому, якщо ви користуєтесь хлібопічкою, мультиваркою, посудомийкою та пральною машиною – встановіть собі двозонний лічильник і вмикайте пристрої перед тим, як іти спати.

 

 

«Бережливе ставлення до енергоресурсів»

Шановні батьки! Давайте врятуємо енергоресурси нашої планети!

 

1. Належна теплоізоляція будинку дає змогу знизити вдвічі, а то й втричі витрати на опалення! Зрозуміло, що так само зменшується і кількість викидів вуглекислого газу під час спалювання енергоносіїв у процесі опалення.

2. Періодичне промивання батарей забезпечує необхідний тепловий режим у квартирі без додаткових витрат енергії (наприклад, регулювання надходження тепла за допомогою термостата).

3. Регулятори температури на опалювальних радіаторах дають можливість регулювати тепловий режим у кімнатах. Якщо на вулиці потеплішало, можна зменшити подачу тепла. Уночі слід підтримувати дещо нижчу температуру – це корисно для здоров’я.

4. Встановлення лічильників тепла та гарячої води дає змогу сплачувати лише за спожиті ресурси.

 

Підготувала вихователь групи №4 Тімченко Г.В.