Літній відпочинок дітей
Літо прийшло! З ним ми пов’язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей – мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати.Отже, літнє оздоровлення дітей – справа батьків.
Шановні, батьки, інструктор з фізичного виховання Плешивих Н.В. пропонує вам деякі поради щодо організації ігрової діяльності з малечею. Діти дошкільного віку характеризуються великою руховою активністю. Реалізація цієї особливості має великі можливості на відпочинку, де діти не обмежені простором і руховими діями. Навчання руховим діям на відпочинку йде неодмінно з опорою на мисленнєві операції, сприяє не тільки фізичному, але і активного психічного розвитку дошкільників.
Великий вплив рухів на розвиток мовлення дітей. Дослідниками доведено, що чим вище рухова активність дитини, тим швидше йде розвиток у нього мовлення.
На природі закладаються позитивні почуття до природи і її мешканців, відкривається дивовижне різноманіття рослинного і тваринного світу, вперше усвідомлюється значення природи в житті людини, усвідомлюються і переживаються морально-естетичні почуття, що спонукають дітей піклуватися про все, що їх оточує.
Спілкування з природою – важливий компонент у моральному розвитку дитини, налаштовує на збереження, турботу, захист. Цікаві ігри і розваги влітку дарують дітям велику радість і надають користь їх здоров’ю. Різноманітні рухливі ігри – збагачують зміст відпочинку, зацікавлюють дітей. Виберіть найцікавіше з того, що ми вам пропонуємо, і ваша дитина отримає велику користь.
Влітку сім’ї часто бувають «на природі». Природа буває різною. Наприклад, дача – це справжня природа.
«Пікнік» – от як це називається, коли вся родина на природу їде. Збираються на цю поїздку всі дружньо. Діти іграшки збирають, тато – спортивне й похідне спорядження, а мама – великий рюкзак з продуктами.
Найчастіше на пікніку збираються різновікові компанії. Тому нехай у вас у запасі буде декілька таких ігор, які всім цікаві і зрозумілі.
«Весела естафета»
Мами й тата виборюють дистанцію і показують дітям спосіб пересування. Способів безліч: як пінгвін, як конячка, задки, боком, рачки, верхом на паличці, стрибаючи з м’ячиком, затиснутим між колінами.
«У кого більше шишок?»
Зібрати шишки. У кого більше, той і переможець.
«Влучний стрілець»
Відзначте лінію, від якої буде вестися стрільба. Поставте на невеликій відстані відро або капелюх, і нехай діти вправляються в метанні, закидаючи туди шишки.
«ДОНЕСИ М’ЯЧА»
Кілька пар гравців змагаються між собою, намагаючись якнайшвидше добігти до фінішу:
- Покласти м’яча на плечі і притиснути його головами з обох боків.
- Затиснути м’яча плечима.
- Затиснути м’яча спинами.
- Утримуючи м’яча, затиснути його лобами і рухатись боком.
Перемагає пара, яка дісталася фінішу першою без втрати м’яча.
«Совушка»
Гравці вибирають сову, а інші птиці. На сигнал «день» сова спить у гнізді, а птахи літають. За сигналом «ніч» птахи завмирають, а сова вилітає з гнізда і ловить тих, хто ворушиться.
«М’ячик догори»
Гравці стають в коло, ведучий йде в його середину, і кидає м’яч зі словами: «М’ячик догори!». Граючі в цей час намагаються якомога далі відбігти від центру кола. Ведучий ловить м’яч і кричить: «Стій!» Всі повинні зупинитися, а ведучий, не сходячи з місця, кидає м’яч у того, хто стоїть ближче всіх до нього. Заплямований стає ведучим. Якщо ведучий промахнувся, то залишається їм знову і гра продовжується.
«Доторкнися до…»
По команді ведучого «доторкнися до» гравці повинні швидко зорієнтуватися і доторкнутися до того, що назве ведучий. Можна назвати колір, форму іграшки, поєднання форми і кольору.