Нетрадиційне фізкультурне обладнання своїми руками

Здоров’я і щастя наших дітей в багато чому залежить від постановки фізичної культури в дитсадку і в сім’ї. І в садочку маємо велику кількість спортивного обладнання  – м’ячів, скакалок, обручів, но на мій погляд, дітям таке фізкультурне обладнання трішки набридло. Ось і придумую різноманітні посібники, щоб зацікавити дітей і викликати бажання займатися фізкультурою. Всі вони направлені на реалізацію задач фізичного виховання:

1. охорона і зміцнення здоров’я дитини;

2. загартування організму дитини;

3. формування правильної постави;

4. профілактики плоскостопості;

5. розвитку рухових навичок дитини;

6. вихованню фізичних якостей – сили, витривалості, спритності, гнучкість, швидкості.

Вдома у деяких батьків замало спортивного обладнання. Інструктор з фізичного виховання Плешивих Н.В. пропонує Вашій увазі обладнання зроблене своїми руками. Сумісне виготовлення обладнання активізує батьків, налаштовує на творчість на бажання провести з дитиною більше часу та позайматися фізичними вправами. Виготовлення  такого обладнання  не потребує  великих заощаджень. В основному використовується різноманітний покидьковий матеріал: все те, що напевне знайдеться в любому домі із непотрібних речей. Мінімум заощаджень і часу! А в результаті виходить дуже яскраве і привабливе обладнання. Воно допомагає розвивати м’язи рук, ніг, координацію рухів, прицільність, спритність, увагу. Нетрадиційне обладнання повинно бути: ( безпечним; максимально ефективним; зручним у використанні; компактним; універсальним; технологічним і простим у використанні; естетичним).

«Гантелі»

Матеріал: пластикові пляшки, дерев’яні палички для з’єднання пляшок між собою, кольоровий скотч ,горох (або інший матеріал для їх наповнення).

«Кільцекид»

Матеріал: пласмасові пляшки, обклеєні кольоровим скочем.

Розвивати мілку моторику, глазомір, координацію рухів.

«Масажери»

Матеріал: кіндери, ручки від 5 літрових пляшок, мотузок, шило; рукавички або перчатки, намистинки і гудзики. Зміцнення м’язів спини, грудей  ніг.

«Масажні доріжки»

Матеріал: виготовлено із цупкої тканини, кольорові кришки із пляшок

профілактика плоскостопості; зміцнення імунітету; розвивати увагу, мишлення

«Класики»

Матеріал: тканина і намальовані цифри або пришипі

Для розвитку координації рухів і ознайомлення  з цифрами

«М’які м’ячики»

Матеріал: старі шкарпетки або колготи

Розвивати глазомір дітей, спритність, увагу, швидку реакцію.

“Незвичайні рукавички”

Матеріал: тканина, липка стрічка, кіндери

Розвивати глазомір, влучність, окомір

“Каталочки”

Матеріали: кіндери, мотузок, кісточки з рахівниці

Профілактика плоскостопості

Підготувала інструктор з фізичної культури Плешивих Н.В.