Консультація День сім′ї

Консультація для батьків

« 15 травня – Міжнародний день сім′ї»

Українська родина

Традиції української сім′ї  та сімейні стосунки українців.

Сім′я – це батько, мати й діти.

Мати – це найдорожче, що є в житті. Вона виношує дитину під серцем, народжує її, і все життя піклується про неї, любить її особливою материнською любов′ю. Мати шанується українцями, як берегиня сімейного вогнища. У народних піснях її порівнюють з красним сонцем.

Батько в українській сім′ї – глава, господар дому, він піклується про дітей та жінку. Батько порівнюється із ясним місяцем.

Діти – це зірки на небі. Їх обов′язок любити і шанувати своїх батьків. Тому за традицією діти шанобливо звертались до своїх батьків, бабусі і дідуся на Ви.

А ще свою любов виражають у пестливих родинних звертаннях. До батька звертаються такими ласкавими словами: неньо, батечко, батенько, татусю, татуньо. Мамо, неню, ненько, матусю, матінко – цими словами лагідно звертаються до матері.

Історія свята

Міжнародний день сімей, який ми сьогодні святкуємо започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році. Цей день було запроваджено з метою звернення уваги спільноти країн на численні проблеми сім′ї. На думку Генерального секретаря ООН, коли утиснюють права однієї родини –  єдність всієї людської сім′ї, членами якої вони є, знаходиться під загрозою.

Сім′я, як головний елемент суспільства, була та залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадковості поколінь, елементом стабільності та розвитку.

З сім′ї починається життя людини. Сім′я – це джерело любові та поваги, те, на чому базується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина.

Родинне дерево

Традиційно українці живуть великими родинами. У родині поруч живуть і батьки, і діти, і прабатьки – бабусі і дідусі. Кожна родина має свою історію, своє родинне деревце – родовід. Його коріння – це прабабусі і прадідусі, стовбур – батьки батьків, гілля – батько й мати, а молоде гіллячко на самому вершечку – діточки.

«Без сім′ї – нема щастя на землі» –

так говориться в українському прислів′ї про сім′ю, тож треба берегти свій рід та родовід!

Пам′ятка для батьків

Батьки – приклад для дітей

1.     Будьте гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до власного здоров′я.

2.     Ведіть здоровий спосіб життя.

3.     Займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці вправи ранкової гімнастики.

4.     Практикуйте вдома певну систему оздоровлення всіх членів родини, в тому числі й дитини.

5.     Налагодьте у сім′ї активно-динамічний відпочинок.

6.     Організовуйте сімейні прогулянки на природу, щоб змалечку прищепити дітям бережливе ставлення до навколишнього середовища.

7.     Пам′ятайте, що здоровий спосіб життя – це правильно організована діяльність, сприятливі умови побуту, активний відпочинок і здоровий мікроклімат у родині.

8.     Не паліть і не пийте спиртних напоїв у присутності дітей. Пам′ятайте! Діти схильні імітувати ваші дії в дитячому садку.

Підготувала вихователь ДНЗ №34 Муравченко Л.А.

Ігри на всі випадки життя

«Хто Я?»

У цю гру можна грати де завгодно: вдома на кухні, в ляльковому куточку, на прогулянці. Для неї не буде потрібно спеціального столу та інших приготувань. Потрібні тільки батьківська вигадка і фантазія. Отже: “Хто я?”- питаєте ви у дитини і зображуєте (жестами, мімікою, звуками) поїзд, машину, чайник, літак, продавця, лікаря, собаку, кішку і т.п. Природно, що можливості такого показу майже безмежні і залежать тільки від життєвого досвіду вашої дитини. Коли дитина навчиться вгадувати, що ви зображуєте, загадуйте з ним по черзі. Гра сприяє розвитку творчих навичок.

«Обводилки»

Обводити можна все, що попадеться під руку: дно склянки, перевернуте блюдце, власну долоню, ложку і т.д. Використовуйте товсті фломастери або воскові крейди для маленьких дітей. Особливо підходять для цієї мети формочки для приготування печива або кексів. Це заняття дуже добре розвиває дрібну моторику.

«У кого більше?»

У цю гру можна грати удвох і втрьох. Для гри знадобиться кубик з точками. Як рахункового матеріалу можна використовувати ґудзики , шишки, горіхи і т.д. Покладіть в коробку ґудзики (горіхи). Тепер по черзі кидайте кубик. Яке число випаде, стільки і беруть з вази предметів. Коли ваза спорожніє-підрахуйте, у кого більше.

«Топ-хлоп»

Ведучий дає фрази – правильні і неправильні поняття. Якщо вираз вірне, діти плескають, якщо неправильне – тупають. Приклади: «Влітку завжди йде сніг”. “Картоплю їдять сиру”. “Ворона-перелітний птах”. Чим старше діти, тим складніше повинні бути поняття.

Підготувала вихователь ДНЗ №34 Муравченко Л.А.

Вихователь Муравченко Л.А. ДНЗ №34  до Міжнародного дня сім′ї підготувала консультацію для батьків, в якій познайомила з історією свята і традиціями української родини.

Виготовила пам′ятку для батьків: «Батьки – приклад для дітей».

Пропонує серію ігор «На всі випадки життя». В які можна грати вдома, на прогулянці, на відпочинку; які не потребують додаткових приготувань.