Психологія дитячого малюнку

Яким кольором малює ваша дитина

Зелений

Не дивлячись на те, що цей колір психологи вважають одним із самих «безпечних», частіше за все він фігурує в малюнках дітей, яким не вистачає материнської любові та піклування.

Такі діти, зазвичай, закриті, консервативні; дуже бояться будь – яких, навіть незначних, змін у розкладі дня або інтер′єрі дитячої кімнати.

І лише увага мами здатна вийняти малесенького равлика з його мушлі.

Жовтий

Цей колір обирає мрійник, фантазер, пустун, який прекрасно може себе зайняти сам.

Батьки дивуються: у малюка ціла купа дорогих розвиваючих іграшок, а він зацікавлено грає з камінцями або гілочками, які приніс з прогулянки. «Жовті» дітки – творчі, оптимістично налаштовані натури, які відкрито виступають за «творчий безлад». Один нюанс: не люблять приймати рішення і робити радикальний вибір на користь чогось конкретного. Але це і дорослим притаманно.

Фіолетовий

Складний колір, який отриманий при змішуванні таких протилежних «червоного» та «синього» кольорів, тому і характер маленької людини, яка вибирає фіолетовий колір, не можна віднести до звичайного.

«Фіолетові» діти дуже артистичні та дуже чуттєві натури: їх не можна сварити, тому що будь – яке батьківське невдоволення сильно ранить.

Червоний

Веселий непосидько, відкритий всьому новому. Правда, трохи неслухняний. «Червоні» малюки багато бігають, пустують, беруть участь і самі влаштовують якісь авантюри, ігнорують заборони. Буває, що відбирають іграшки в інших дітей, ламають. Але в той же час, для них дуже важливе схвалення.

Головна задача батьків: направити енергію веселого непосиди в правильне русло, постаратися привчати до посидючості.

Помаранчевий

Помаранчеве небо, помаранчеве сонце, помаранчева мама. Нажаль, це не дуже хороша ознака, яка говорить про те, що у темпераментного малюка немає енергії.

Необхідно терміново придумати, як уникнути нервового зриву та істерики: можливо віддати малюка до спортивної секції, але для початку відпочивати всією сім′єю.

Сірий

Прихильники сірого кольору – непомітні, скритні, замкнуті та сором′язливі малюки. Частіше за все цей колір обирають діти, які проводять максимум свого часу в дорослому оточенні: або батьки відгороджують свого малюка від інших дітей, або самі ровесники не приймають дитину в свій колектив (причин може бути безліч).

Ваша задача: з′ясувати суть проблеми спілкування з однолітками постаратися здійснити сприяння у її вирішенні.

З′явитися раптово сірий колір може в тому випадку, якщо малюк перевантажений заняттями в секціях і гуртках.

Коричневий

Цей, вкрай невеселий колір, частіше за все починає з′являтися в «картинах» дитини, якщо вона себе почуває некомфортно або захворіла; можливо в неї взагалі слабке здоров′я.

Коричневий колір говорить про те, що ваш малюк замислюється про надійне сховище, де він зміг би сховатися від внутрішніх і зовнішніх дитячих «проблем».

Синій

Цей колір обирають спокійні, трохи повільні, але дуже чарівні малюки.

Вони люблять робити все не поспішаючи, а будь – яке своє «чому» чекають виваженої та детальної відповіді.

«Сині» діти рано навчаються читати і роблять це з великим задоволенням, охоче діляться іграшками з іншими дітьми.

Якщо ви помітили, що малюк перестав цікавитися іншими кольорами, вам необхідно переглянути методику виховання, тому що раптова поява синього кольору в малюнках, свідчить про те, що дитині не вистачає спокою.

Вкраплення зеленого, бузкового та фіолетового кольорів говорять про особливу напругу, що викликана страхами порушити якісь батьківські заборони та обмеження.

Чорний

Похмурий колір. І його поява в дитячих малюнках дуже часто лякає батьків. Але не варто боятися! Особливо, якщо ви батьки 4-5-річної дитини: діти цієї вікової категорії обирають чорний колір, тому що він найбільше контрастний до білого паперу!

Правда, якщо ваш малюк, що бачив до цього світ в рожевих фарбах, раптом став колекціонувати чорно – білі малюнки, варто приділити пильну увагу відносинам з друзями у дворі або дитячому садку, спробувати обережно дізнатися про переживання та страхи дитини.

Підготувала вихователь ДНЗ №34 Муравченко Л. А.