Розвиток дрібної моторики у дітей раннього віку

Розвиток дрібної моторики у дітей раннього віку – це тривалий і дуже важливий процес, у ході якого дитина пізнає світ, починає з ним спілкуватися, набирається спритності і навіть починає говорити.

Дрібна моторика є скоординованою роботою м′язової, кісткової і нервової систем організму. Науково доведено існування зв′язку між розвитком дрібної моторики і логічним мисленням, пам′яттю, інтелектом і промовою у дітей. Тому фахівці рекомендують розвивати дрібну моторику з самого раннього віку. Розвивати дрібну моторику рук допомагають дидактичні ігри.

Ігри з прищіпками

Ігри з прищіпками – це прекрасний тренажер для пальчиків. Дитині потрібно докласти чимало зусиль, щоб прикріпити прищіпку. Але розвивають вони не тільки дрібну моторику. За допомогою прищіпок можна вивчати кольори, рахунок, математичні уявлення, розвивати логічне мислення, творчу уяву. А з дітьми старшого віку можна вивчати цифри і алфавіт.

Як грати з прищіпками

Спочатку ми вчимо дитину знімати прищіпки, це під силу півторарічним малятам. А ось ближче до двох років дитина може сам їх причіплювати, з початку за допомогою дорослого, а потім і самостійно.

Які бувають ігри з прищіпками

Для того, щоб зацікавити малюка цим корисним заняттям, є маса ігор. Я поділяю дидактичні ігри з прищіпками на 3 види:

– прості, що не потребують спеціальної підготовки (прищіпки можна перекладати з однієї мисочки до іншої, рахувати, викладати в певній послідовності, залежно від кольору)

– ігри з картонними (пластиковими, дисковими) заготовками;

– ігри з роздрукованими шаблонами

Існує величезна кількість ігор з прищіпками.

* Використовування прищіпок в якості відсутніх деталей («Промінчики  сонечку», «Дощик з хмарки, « Пригостимо зайчика морквою»)

* Підбери за кольором («Голки для ялинки»; «Кольорове коло»)

Правила, яких слід дотримуватись вдома при проведенні роботи з розвитку дрібної моторики

1. Робота з розвитку дрібної моторики повинна проводитись регулярно для досягнення вагомого ефекту.
  2. Матеріал до занять повинен бути різноманітним, яскравим, безпечним.
  3. Заняття повинні проводитись під наглядом дорослого, або разом з ним.
  4. Завдання, які ви пропонуєте дитині повинні приносити радість, викликати задоволення, не повинні перевтомлювати.

Нас оточують безліч предметів, які можна використовувати для розвитку дрібної моторики у дітей. Я познайомлю вас з деякими з них, які можна використовувати вдома.

Ігри і вправи для домашніх занять

1. Ігри з горіхами (масажуємо зап′ястя, кисті рук)
  2. Гра з горохом (катати його, натискати пальчиками)
  3. Ігри з крупою (гречка, рис, горох, квасоля – змішати 2 види крупи, а потім перебрати в різні контейнери)