Як познайомити дошкільнят З ДНЕМ КОСМОНАВТИКИ?

Консультація для батьків

«Як познайомити дошкільнят З ДНЕМ КОСМОНАВТИКИ?»

12 квітня 1961 року людина почала освоєння космосу. У цей день ми святкуємо славне свято- День космонавтики і першого польоту людини у космос. На борту корабля, який мав назву «Восток 1», був видатний льотчик – космонавт Юрій Олексійович Гагарин. Перша людина, яка побачила  нашу Землю із космосу. Його позивний був: «Я- кедр».

12 квітня в Україні відзначають День космонавтики також. Наша країна має і свого славетного космонавта. Його ім’я – Леонід Каденюк, він  перший космонавт України, Герой України. Космонавт відпрацював в небі 100 повних діб без посадки.

Запам’ятайте це ім’я та вивчить його разом з малюками.

Малюки завжди мріють стати космонавтами. Тож, давайте почнемо здійснювати мрію малечі, пропоную вам збудувати ракети за схемою:

1.     Для роботи візьміть папір шириною 10 см, а завдовжки 20,5 см. По центру приклейте скотч і покладіть в середину олівець.

2.     Потім скрутіть смужку і закріпіть скотчем. В інших місцях теж використовуйте скотч для фіксації.

Важливо! Олівець всередині повинен «ходити», і легко вилазити з заготовки, тобто склеюють папір не сильно щільно.

3.     Далі один з кінців треба сплюснути, а потім скласти фігурку, яка нагадує трикутник.

4.     Прикріплюємо хвіст до ракети.

Наша ракета незвичайна, вона вміє літати. Робимо дихальну вправу.

А якщо ми зробимо ракету на паличці, то попрацюють наші пальчики.

Ракету ми побудували. Тож, пограємо! Швидше сідайте в космічні шатли. Пристебніться. Починаємо політ.

—   Під час зльоту відчуваємо незначне струшування (підстрибуємо).

—   Шатли почало хитати (нахили тіла).

—   Тепер ми відчуваємо невагомість (обертання тулубом без відриву нижньої частини від підлоги).

—   Атака астероїдів (уникаємо їх, нахиляючись назад, уперед, праворуч, ліворуч).

—   Небезпека знизу (підняття стегон).

—   Космічні щупальця неземної істоти намагаються обплутати то праву, то ліву ногу (почергове піднімання ніг).

—   Втеча від погоні (робота обох рук).

—   В ілюмінаторі ми бачимо нашу найпрекраснішу та найкрасивішу планету Земля. Уявіть себе планетою й дайте відповіді на питання.

·        Хто ти?

·        Яка ти?

·        Що тобі подобається?

·        Що ти любиш?

·        З ким дружиш?

·        Чого хочеш?

Прийшов час відпочинку «Відгадай загадку».

Високий соняшник у небі

Цвіте взимку й улітку,

Нам посилає проміння,

А досі немає насіння.

(Сонце)

Один пастух багато овець пасе.

(Місяць)

У синім небі світлячки,

Не дістать до них рукою,

А найбільший світлячок

Зігнувся, як черв’ячок.

(Зорі і місяць)

У синьому мішечку золотих ґудзиків багато.

(Зоряне небо)

Питання до дітей:

1.     Людина, яка літає у космос?

2.     Літальний апарат для польоту в космос?

3.     Яке свято наша країна святкує 12 квітня?

Матеріал підготувала: вихователь ДНЗ №34 Зуєва С.І.