Святкуємо Вербний вихідний

Шановні батьки!

Багато свят повернулися в наші домівки з давніх давен. Одне з таких – Вербна неділя. Цього року ця дата припадає на 12 квітня. Вербна неділя – тихе свято, оповите особливою атмосферою, яке треба провести в колі сім’ї. І зараз саме час для цього!

Що ж можна розказати малюкам про це свято?

З історії святкування

У Вербну неділю в церкві під час всеношної служби святили гілочки верби. За традицією, вербу потрібно було нарізати напередодні, до світанку. Хто не встиг цього зробити, можна було купити у тих, хто подбав про це, або отримати в подарунок. Воістину чудодійних властивостей вербові гілочки набувають не під час їх придбання, а після освячення. Після святкового Богослужіння віряни поверталися додому, сповнені весняних надій і з весняним букетом. По дорозі, зустрічаючи тих, хто не був на службі, вони жартівливо били освяченою вербою, промовляючи:

Верба б’є, не я б’ю,

За тиждень – Великдень!

Уже недалечко

Червоне яєчко.

Лоза б’є, не я б’ю,

За тиждень – Великдень!

Будь здоровий, як вода,

І багатий, як земля!

 

У народі збереглися і дивні, але водночас світлі традиції Вербної неділі. Кажуть, що вона настільки наповнена гарною енергетикою, що в цей день здійснюються всі потаємні мрії і бажання.

Після Богослужіння, ще не заходячи до хати, треба було посадити  кілька гілок верби, “щоб росла Богові на славу, а нам, людям, на потребу”.  Решту освячених пухнастих гілочок несли у будинок і ставили біля ікон. У народі вважали, що освячена верба має чудотворну цілющу силу, здатну позбавити людей і тварин від хвороб, виснаження, а будинок – від пожеж і повеней, інших катаклізмів.

З давніх-давен в Україні з пошаною ставилися до верби. Разом з калиною – це наш символ: “Без верби і калини нема України!” Деякі звичаї повернулися і шануються і в наш час.

Таку історію можна розповісти старшим дошкільнятам. З меншими дітлахами можна вивчити віршик Тетяни Строкач «Вербна неділя»

Котики вербові! Ніжні та пухнасті…

Личка доторкнулись… Ой, яке то щастя!

Гілкою вербиці вдарю я злегенька,

Щоб були здорові всі мої рідненькі…

Бо не я б’ю,- кажуть,- а свята вербиця!

Скоро вже Великдень! Будем веселиться

Зовсім недалечко червоне яєчко!

Син Божий воскресне! А все лихо щезне!

На жаль, сьогодні ми вимушені залишатися вдома. А де ж тоді взяти гілочку верби. Я вам підкажу. Зробіть її разом зі своїми малюками.

Для цієї поробки вам буде  необхідно приготувати: ватні палички, картон блакитного кольору, папір коричневий, стрічка, клей, пензлик, ножиці. З коричневого паперу нарізаємо три смужки (гілочки), приклеюємо на блакитний папір (гілочки, також,  можна зробити з коричневих серветок, скрутивши в трубочку, а потім джгутом). Нарізаємо з ватних паличок «котиків», приклеюємо їх до гілочок. Прикрашаємо гілочки бантиком зі стрічки.

Ось і в ваші оселі тепер є СВЯТКОВА ГІЛОЧКА ВЕРБИ!

Вітаємо вас!

Нехай це свято очистить наші душі і серця, відкривши їх для всього найкращого!

 

Матеріал підготувала: вихователь Зуєва С.І.